• URL Kopyalandı

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili T10X SUV modeli ön siparişe çıktı. Arabanın ilk sahipleri 29 Mart akşamı yapılan çekilişin sonucu ile belirlendi.

Ön sipariş sürecinde yüz bini aşkın kullanıcıdan 20 bin talihli TOGG'a 60 bin TL ödeyerek ilk siparişi gerçekleştirebilecek.

Başlangıç fiyatı 953 bin TL olan TOGG T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor.

Başlangıç fiyatı 953 bin TL olarak belirlenen TOGG T10X modeli, hızlı şarj özelliği ile 30 dakikadan daha kısa bir sürede yüzde 20'den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor.

TOGG'un çekiliş ile belirlenen talihlileri yol maliyetlerini merak ediyor. TOGG kilometre hesabı yapmak isteyenler, "TOGG Kilometrede kaç TL yakacak" sorusuna cevap arıyor.

Elektrikli TOGG T10X'in bataryası kaç TL'ye tamamen şarj olacak sorusuna örnek bir hesaplama ile yanıt verelim.

Togg T10X, fiyatı ve menziliyle rakiplerini geride bıraktı

Togg Km Başına Ne Kadar Yakacak?

TOGG T10X bir elektrikli araba olduğu için bataryanın KW/saati üzerinden hesaplama yapılıyor. Bataryanın depoladığı KW/Saati üzerinden aynı evlerde kullanılan elektrik gibi elektrik parası ödenecek.

Kullanım tarzına bağlı olarak TOGG tamamen dolu bir depo ile 500 km yol gidebiliyor.

Batarya kapasitesi 52,4 kWh olan 314 kilometre kısa mesafeli TOGG'un şarj maliyeti Trugo istasyonlarında 418,6 TL olurken kilometre başına harcadığı enerji de 1,33 TL olacak.

TOGG açılımı nedir? Togg ne demek? TOGG ne anlama geliyor? - Son Dakika  Flaş Haberler

88,5 kWs batarya kapasitesi mevcut olan 523 kilometre uzun mesafeli TOGG'un da şarj maliyeti 707,1 TL olacak ve kilometre başına harcadığı enerji maaliyeti ise 1,35 TL olarak gerçekleşecek.

Örnek olarak İstanbul-Ankara arası bir yolculuğun TOGG T10X SUV modeli ile yaklaşık 600-700 TL arası olması bekleniyor.